Kimyasal açıdan Elektronik Sigara likitleri 4 farklı maddeden oluşmaktadır. Bunlar VG,PG, Aroma ve Nikotin. Bu yazımda sizlere en basit haliyle kendi evinizde kendi damak zevkinize göre istediğiniz şekilde elektronik sigara likidi yapımından bahsedeceğim. Burada anlatacağım anlatıma göre VG, PG ve Nikotin'in hazır karıştırılmış ve sıvı hale getirilmiş olan sıvısı olan N-Base ile yapımından bahsedeceğim.
Evde Elektronik Sigara Likit'i Nasıl Yapılır?
 Nbase haricinde E-Likit yapım konusu bir hayli emek ve bilgi gerektiren bir konu olduğu için, yeni başlayanlar ve orta vadede e-likit yapanlar için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Unutmayın, nikotin ne kadar hayatımınız bir parçası olarak da görünse zehirli bir maddedir ve bazen cilt ile temas etmesi bile kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden benim tavsiyem, bu iş'de yeni iseniz Nbase ile yapmanız yönünde...

Öncelikle internet üzerinden verdiğimiz siparişle N-Base'imizi tedarik ettikten sonra maksimum %10 oranında aromalarımızdan bir şişe içerisine dolduruyoruz. Doldurduktan sonra şişemizin kapağını kapatıyoruz ve karıştırmaya başlıyoruz. Yaklaşık 1 saat boyunca çalkalamamız gerekiyor. Daha sonrasında ise çalkaladığımız bu şişeyi, güneş görmeyen oda sıcaklığında bir alana koyup 2 hafta boyunca dinlendirmeye bırakıyoruz. 2 hafta sonunda likitimiz hazır. Artık içebiliriz. Afiyet olsun.